^Do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Drużynowy Mecz Szachowy MGOK Woźniki - MDK Kalety

meczSzachowyWozniki201710Dnia 15 sierpnia 2017 r., w ramach XIII Festiwalu Rozmaitości i Sztuki Wszelakiej, na rynku w Woźnikach miał miejsce "Drużynowy Mecz Szachowy Sekcji Szachowych MGOK Woźniki i MDK Kalety". Zawodnicy wystąpili w następujących składach, gospodarze: Maciej Najder (kapitan drużyny), Krzysztof Badyla, Tobiasz Gorol, Jan Badyla i rezerwowy Michał Rupik, a goście: Mateusz Płonka (kapitan drużyny), Mateusz Wrodarczyk, Kacper Wrodarczyk, Michał Fronczek i rezerwowy Ignacy Fronczek. Rozegrano cztery rundy.

Grano partie bezpośrednie po 15 minut na zawodnika po czym w piątej rundzie nastąpiła dogrywka z szybszym tempem gry. Dogrywkę przewidziano do pierwszego drużynowego zwycięstwa. Klasą i prawdziwym liderem w drużynie z Kalet był Mateusz Płonka, który w pierwszych czterech rundach zdobył komplet punktów. Naprawdę dobra była też postawa Kacpra Wrodarczyka, który w całym meczu przegrał tylko raz w czwartej rundzie z Maciejem Najderem. Ogólnie cała drużyna zasługuje na pochwałę. Chłopcy przystąpili po czterech remisowych rundach do piątej maksymalnie skoncentrowani. Tempo gry było już wtedy szybsze po 10 minut na zawodnika. W decydującej piątej rundzie Kacper Wrodarczyk wygrał z Janem Badylą. Mateusz Płonka zwyciężył z Tobiaszem Gorolem. Maciej Najder pokonał Michała Fronczka, a w prestiżowej partii Mateusz Wrodarczyk przełamał opór Krzysztofa Badyli. Mecz zakończył się zwycięstwem przedstawicieli Kalet w stosunku 6 - 4. W małych punktach wynik przedstawiał się następująco Kalety uzyskały 11,0 pkt., a Woźniki 9,0 pkt. Należy przyznać, że mecz był dość wyrównany. W czwartej rundzie Woźniczanie otarli się nawet o zwycięstwo. Ostatecznie wygrali lepiej dysponowani w tym dniu przedstawiciele Kalet. Obie drużyny dostarczyły nam naprawdę wiele emocji.