Turniej Szachowy „O Puchar Burmistrza Miasta Kalety”

turniejSzachyDniKalet20176Dnia 21 maja 2017r. na stadionie KS UNIA w Kaletach odbył się Turniej Szachowy „O Puchar Burmistrza Miasta Kalety 2017”. Imprezę zorganizowano w ramach tegorocznych XIX Dni Kalet. Do zawodów przystąpiło 26 zawodników, w tym spora grupa juniorów do lat 14-tu. Oprócz mieszkańców Kalet gościnnie zagrali zawodnicy m.in. z: Rudy Śląskiej, Bytomia, Tarnowskich Gór, Rusinowic, Koszęcina, Winowna i Woźnik. Rozegrano 9 rund, grano tempem po 15 minut na zawodnika.

W końcowej klasyfikacji zwyciężył Damian Brożyna wygrywając turniej z dorobkiem 8,5 pkt. Aleksander Kliber zajął miejsce drugie uzyskując 7,5 pkt (obaj Tarnowskie Góry), a na trzecim uplasował się Mateusz Płonka 6,5 pkt (Kalety). Turniej przyniósł dość nieoczekiwaną kolejność końcową. Na wyróżnienie zasługują zajęte wysokie miejsca w klasyfikacji końcowej dwóch młodych zawodników Aleksego Walczaka z Kalet i Michała Fronczka z Koszęcina. Ostatecznie kolejne miejsca w turnieju zajęli: 4.Marek Turoń (Bytom), 5.Aleksy Walczak (Kalety), 6. Jarosław Pietrucha (Rusinowice), 7.Michał Fronczek (Koszęcin), 8. Piotr Fronczek (Kalety), 9.Krzysztof Badyla (Woźniki), 10.Kamil Mośny (Woźniki), 11. Kacper Wrodarczyk (Kalety), 12.Magdalena Jantos (Woźniki), 13.Marek Rupik (Woźniki), 14.Adam Jonczyk (Koszęcin) i pozostali. W turnieju wyróżniono najlepszych zawodników do lat 14-tu. W klasyfikacji tej zwyciężył Michał Fronczek z Koszęcina na miejscu drugim uplasował się Kamil Mośny z Woźnik, a na trzecim Kacper Wrodarczyk z Kalet. Kolejność następnych juniorów była następująca: 4.Jakub Popielski (Woźniki), 5.Maksymilian Biadacz (Kalety), 6.Jakub Dąbrowski (Tarnowskie Góry), 7.Jan Badyla (Woźniki), 8.Ignacy Fronczek (Koszęcin) i 9.Dawid Noczyński (Winowno). Na zakończenie turnieju i na rozdanie nagród przybył Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Kaletach Marian Lisiecki. Dopisała pogoda. Jak co roku tak i teraz należy pochwalić organizatorów za doskonałą organizację.

Marek Rupik