Podsumowanie rozgrywek GRAND PRIX Dzieci i Młodzieży w Szachach za 2016 r.

szachy 2016 2Dnia 16.12.2016 r. młodzi szachiści z Kalet spotkali się w restauracji przy Miejskim Domu Kultury w Kaletach by, jak co roku podsumować swoje dokonania w całorocznych rozgrywkach Grand-Prix dzieci i młodzieży do lat 25. W uroczystości wręczenia nagród udział wzięli m.in. Burmistrz Kalet Klaudiusz Kandzia, Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Kaletach Marian Lisiecki, i laureaci tegorocznych rozgrywek w dwóch grupach wiekowych: do lat 14-tu, i w przedziale wiekowym od 15 do 25 lat.

W grupie wiekowej do lat 14-tu zwyciężył Kacper Wrodarczyk z wynikiem 247,5 pkt., na drugim miejscu uplasował się Michał Fronczek z dorobkiem 179,0 pkt., a na trzecim Maksymilian Biadacz 124,5 pkt. Kolejność pozostałych laureatów w tej grupie była następująca: 4.Ignacy Fronczek, 5.Maja Koba, 6.Małgorzata Wawroś, 7.Miłosz Howaniec, 8.Dawid Toborek i 9.Milena Koba. Razem rywalizowało 18 zawodników. Grupę wiekową od 15 do 25 lat zdominował bez wątpienia najlepszy zawodnik tych rozgrywek Mateusz Płonka. W punktacji generalnej Mateusz zgromadził 389,0 pkt., na miejscu drugim zawody ukończył Mateusz Wrodarczyk zdobywając 310,0 pkt. a na trzecim, Aleksy Walczak z dorobkiem 234,5 pkt., czwarte miejsce zajął Piotr Gałka, na piątym uplasował się Kacper Kryś. W grupie tej grało 10 zawodników. Szachiści spotykali się w tym roku ogółem 42 razy. Podsumowując widać determinację młodzieży do poznawania tajników gry w szachy. Zawodnik pracuje nie tylko na cotygodniowych spotkaniach w poniedziałki, o 17: 00 ale także czyta szachową literaturę, analizuje i po prostu dużo gra. Zawsze nas cieszy udział każdego dorosłego, kto przychodzi na zajęcia by sobie pograć w szachy. Zawsze jest to możliwość próby sił dla naszej młodzieży. Należy w tym miejscu podziękować wszystkim tym, którzy zaangażowali się w piękną oprawę i przygotowanie tego spotkania.

Marek Rupik

szachy 2016 1