Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Kalet

turniej szachy dni kalet2015 1W tle wielu imprez związanych z obchodami XVII DNI KALET w dniu 07.06.2015r. na stadionie KS Unia Kalety przeprowadzony został „Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Kalet”. W tegorocznej imprezie wzięło udział 24 zawodników. Gościnnie wystąpili gracze z Rudy Śląskiej, Tarnowskich Gór, Rusinowic, Bytomia, Piekar Śląskich, Boronowa, Opola, Woźnik i Koszęcina. W turnieju zagrało aż sześciu zawodników legitymujących się pierwszą kategorią szachową co bardzo podniosło rangę imprezy. W szrankach turniejowych nie zabrakło i tym razem młodzieży. Grało siedmiu zawodników poniżej 14 lat.

Turniej otworzył Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Kaletach Marian Lisiecki i zawody rozpoczęły się. Rozegrano 9 rund tempem przyśpieszonym po 10 minut na zawodnika. Od samego początku dała się zauważyć dobra gra Tomasza Skrzyczeka zawodnika z Rudy Śląskiej. Do niego należało też końcowe trofeum „Puchar Burmistrza Kalet” za rok 2015. Tomasz Skrzeczek wygrywając turniej zgromadził na koncie 7 punktów. Miejsce drugie w turnieju zajął Kazimierz Tchórzewski reprezentant klubu „KS DORS RUDA ŚLĄSKA” zdobywając 6,5 punktów. Na miejscu trzecim uplasował się Bogdan Terasek z Bytomia gromadząc również 6,5 punktów. W klasyfikacji juniorów do lat 14 najlepiej wypadł Kacper Wrodarczyk reprezentant klubu „MDK KALETY” na miejscu drugim uplasował się Aleksy Walczak grający również w „MDK KALETY”, a miejsce trzecie zajął Szymon Czapla z Woźnik. Lista kolejnych zawodników w klasyfikacji głównej turnieju przedstawiała się następująco: 4. Jan Nowakowski, 5. Magdalena Jantos, 6. Damian Brożyna, 7. Jarosław PIetrucha, 8. Andrzej Kostowski, 9. Henryk Fatyga, 10. Piotr Fronczek, 11. Marzena Danielczyk, 12. Dawid Broncel 13. Kacper Wrodarczyk, 14. Mateusz Wrodarczyk i pozostali. Najlepiej wśród reprezentantów z Kalet wypadł Piotr Fronczek, a najlepszą zawodniczką w turnieju była Magdalena Jantos. Zawody uroczyście zakończył i nagrody wręczył Burmistrz Kalet Klaudiusz Kandzia oraz Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Kaletach Marian Lisiecki.

Marek Rupik

turniej szachy dni kalet2015 2