^Do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Informacja dla członków Koła PZW Kalety

PZWInformujemy, iż skarbnik Koła PZW Kalety przyjmuje opłaty za wędkowanie w roku 2018 w każdy poniedziałek, w godzinach 16.00- 19.00, na Orliku przy Szkole Podstawowej w Kaletach (wjazd od ulicy Gwoździa). Opłaty przyjmowane będą do końca kwietnia, w późniejszym terminie jedynie po indywidualnym domówieniu ze skarbnikiem.

Zebranie sprawozdawcze dla członków Koła PZW Kalety

PZWInformujemy, iż 7 stycznia, o godzinie 12.00, w sali słonecznej Miejskiego Domu Kultury odbędzie się zebranie sprawozdawcze Koła PZW Kalety za rok 2017, na które Zarząd Koła serdecznie zaprasza wszystkich członków. Jednocześnie informujemy, iż każdy uczestnik zebrania powinien mieć przy sobie legitymację członka PZW, zaś członkowie wykupujący zezwolenia na staw sekcyjny– także to zezwolenie. Zarząd Koła PZW Kalety

Zawody wędkarskie dla dzieci

PZWZarząd Koła PZW Kalety oraz Miejski Dom Kultury w Kaletach zapraszają w dniu 3 czerwca 2017 r. (sobota) na zawody wędkarskie dla dzieci do lat 15-tu. Zbiórka o godzinie 15.00 w Ichtioparku. Udział w zawodach nie wymaga posiadania karty wędkarskiej.

UWAGA Wędkarze!

PZWOd 13 marca br. następuje zmiana miejsca przyjmowanie wpłat za wędkowanie na rok 2017. Skarbnik Koła PZW Kalety począwszy od ww. daty przyjmuje wpłaty w budynku administracyjnym kaletańskiego "Orlika", w godzinach 17.00 - 20.00, przy budynku Szkoły Podstawowej nr 1, ul. 1 Maja 6. Wjazd od ulicy Gwoździa.

Opłaty za wędkowanie w roku 2017

PZWZarząd Koła PZW Kalety informuje, że opłaty za wędkowanie w roku 2017 r. przyjmowane będą podczas dyżurów skarbnika Koła, w Miejskim Domu Kultury w Kaletach, przy ul. Lublinieckiej 2, w każdy poniedziałek, od godziny 17.00 do 19.00 (I piętro budynku), do dnia 30 kwietnia br. Po tym terminie opłaty można będzie dokonać po indywidualnym, telefonicznym umówieniu ze skarbnikiem Koła.

Zawody o mistrza Koła PZW Kalety

Zarząd Koła PZW Kalety informuje, że w dniu 17 kwietnia, w niedzielę, na zbiorniku sekcyjnym nr 1 przy ul. Fabrycznej odbędą się zawody spławikowe o mistrza Koła PZW Kalety. Zawody będą 4-godzinne. Zbiórka zawodników o godzinie 6.00.

Informacja Koła PZW Kalety

PZWOpłaty za wędkowanie w 2016 roku Skarbnik Koła przyjmuje opłaty za wędkowanie w roku 2016 w Miejskim Domu Kultury, w każdy poniedziałek, pomiędzy godziną 17.00 a 19.00 (sala „Słoneczna” na I piętrze budynku).

PZW Koło Kalety

POLSKI ZWIĄZEK WĘDKARSKI

Okręg Częstochowa

Koło Nr 7  przy MDK  KALETY

   Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kaletach powstało w roku 1951. Do roku 1975 należało do Okręgu Katowice. Po reformie administracyjnej, utworzeniu województwa częstochowskiego i włączeniu do niego miasta Kalety- od roku 1975 Koło Kalety należy do Okręgu PZW Częstochowa (po kolejnych zmianach administracyjnych w roku 1999 przynależność ta nie uległa zmianie).

   W Okręgu PZW Częstochowa Koło posiada numer „7”.

   Od 15. 01. 2006 roku patronat nad Kołem sprawuje Miejski Dom Kultury w Kaletach. Nasza organizacja funkcjonuje w jego ramach pod nazwą: „Polski Związek Wędkarski, Koło nr. 7 przy Miejskim Domu Kultury”.

   Koło jest opiekunem dwóch zbiorników: Zielona Górna i Zielona Dolna usytuowanych w bliskim sąsiedztwie Drogi Wojewódzkiej nr 908 Tarnowskie Góry- Częstochowa. Stawy, utworzone poprzez spiętrzenie wód rzeki Mała Panew, w rejestrze wód PZW Okręg Częstochowa oznaczone są symbolem C 02. Leżą w należącej do Kalet dzielnicy wypoczynkowej Zielona i mają powierzchnię lustra wody liczącą 51.8 ha.

   Rzeka Mała Panew przepływa w Kaletach przez dzielnice: Zielona, Miotek, Kuczów, Truszczyca, Jędrysek i Drutarnia. Na całej tej długości symbol łowiska to C 01.

   Ponadto Koło posiada dwa zbiorniki licencyjne w Kaletach o łącznej powierzchni 4 ha. Są to zbiorniki służące niegdyś jako rezerwuar wody dla Kaletańskich Zakładów Celulozowo Papierniczych. Opłata na Zbiornik Licencyjny nr 1 wynosi 80 zł. Wędkarze z poza Koła PZW Kalety, aby wędkować na zbiorniku licencyjnym muszą uiścić opłatę podstawową (80 zł), nadto zaś dopłacić 300 zł.

   Na Zbiorniku Licencyjnym nr 1 obowiązuje regulamin zamieszczony przy wykupie licencji.

   Od powstania Koła prezesami byli następujący koledzy: Franciszek Kocyba, Antoni Droździok, Paweł Maniura, Antoni Wiaderek, Tadeusz Nowakowski, Paweł Myrcik, Edward Dyrgała, Ryszard Borys, Bogdan Wantuła, Leszek Nowakowski, Leon Obłączek. Od 2012 roku prezesurę sprawuje kolega Robert Kuder.

Koło współpracuje z wędkarzami z miasta partnerskiego Kalet- Vitkova w Republice Czeskiej. Współpraca ta polega na wzajemnej wymianie poprzez organizację zawodów wędkarskich w Vitkovie i Kaletach. Od dłuższego czasu istnieje i funkcjonuje również współpraca z kołami ościennymi: Lubliniec, Koszęcin i Woźniki.

Zarząd Koła nr 7 w Kaletach.

Zarząd Koła Kalety na lata 2017 – 2020:

– Robert Kuder - prezes (nr tel. 608 579 399)

– Jerzy Pakuła - zastępca prezesa (nr tel.501 609 437)

– Jacek Lubos - sekretarz

– Arkadiusz Meryk - skarbnik (nr tel. 574 703 062)

– Seweryn Cichoń - rzecznik dyscyplinarny Koła (nr tel. 692 125 663)

– Adrian Czeluśniak - gospodarz stawu sekcyjnego (nr tel. 886 328 348)

– Gerard Golus - gospodarz zbiorników w Zielonej (nr tel. 504 784 261)

– Alfred Kąkol - I zastępca gospodarza zbiorników w Zielonej

– Tomasz Stroba - II zastępca gospodarza zbiorników w Zielonej

Komisja rewizyjna Koła PZW Kalety na lata 2017 – 2020:

– Rudolf Golek - przewodniczący,

– Leon Obłączek - członek,

– Franciszek Musik - członek,

– Mirosław Ferenc - członek.

Sąd koleżeński Koła PZW Kalety na lata 2017 – 2020:

– Andrzej Kocyba - przewodniczący,

– Ryszard Nowak - członek,

– Adam Stępień - członek,

– Franciszek Kocyba - członek.

 

 

 

Copyright © 2013. Miejski Dom Kultury w Kaletach Rights Reserved.