Miejska Orkiestra Dęta

42-660 Kalety
ul. Lubliniecka 2

(0-34) 352-73-04
mdkkalety@wp.pl

Integracje 2016W miniony weekend w Poznaniu, w starej parowozowni, odbył się wielki finał „Światowego Przeglądu Folkloru Integracje”. W imprezie wzięły udział zespoły folklorystyczne z Polski, Czech, Tajwanu, Irlandii i Serbii. Częścią tego niesamowitego, pełnego uroki i charakteru wydarzenia, była również Miejska Orkiestra Dęta Miasta Kalety. Zaprezentowana wiązanka śląska, która specjalnie na tę okazję została przygotowana, spotkała się z ogromnym aplauzem i entuzjastycznym przyjęciem zgromadzonej publiczności. 4 dniowe spotkanie twórczości z różnych krajów, obfitowało w niezwykłe prezentacje kultury ludowej. Zapraszamy na video relacje nasza orkiestra od 15:22 minuty materiału.

 

Orkiestra DętaZ wielką satysfakcją i radością mam zaszczyt zaprosić mieszkańców i sympatyków naszej orkiestry na koncert, który odbędzie się 11 listopada br. o godz. 15.00 w Ośrodku Wypoczynkowym w Kaletach Zielonej. Wiele osób, które miały okazję parę lat temu zobaczyć w telewizji jak podczas powodzi odpływa część budynków, myślało, że ośrodek chyba już nigdy nie wróci do swej świetności. Jednak dzięki ogromnej pracy, uporowi, zaparciu i wielkiej ambicji właściciela zniszczonego obiektu, ośrodek został odnowiony i wyremontowany. Każdy kto wybierze się w tym dniu na koncert do Ośrodka Wypoczynkowego ZIELONA, nie tylko posłucha dobrej muzyki w wykonaniu nasze orkiestry, ale zostanie również poczęstowany przez właściciela kawą i ciastem. W imieniu właściciela ośrodka oraz własnym gorąco i serdecznie zapraszam.

Marian Lisiecki

 

Zobacz również stronę Ośrodka w Zielonej

1n8k0n81W 2012 roku Miejska Orkiestra Dęta Miasta Kalety, której dyrygentem mam zaszczyt być już od 26 lat, obchodziła swoje 85 urodziny. Z okazji tego wspaniałego jubileuszu prezentujemy rys historyczny orkiestry mojego autorstwa. Serdecznie zapraszam do lektury Marian Lisieck.

 

 

 

Historia Orkiestry Dętej Miasta Kalety Część 1

Historia Orkiestry Dętej Miasta Kalety Część 2
Historia Orkiestry Dętej Miasta Kalety Część 3

Historia Orkiestry Dętej Miasta Kalety Część 4