^Do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Działalność mażoretek INEZ w m-cu maju 2013 r.

Miesiąc maj dla mażoretek INEZ rozpoczął się przemarszem z okazji Konstytucji 3 Maja. Tradycyjnie dziewczyny wzięły w nim udział. Mimo brzydkiej pogody i deszczu mażoretki INEZ dzielnie i z gracją przemaszerowały przez ulice Kalet uświetniając ten pochód. Następnie mażoretki INEZ miały przyjemność 11 maja wystąpić w Ustroniu z okazji II Święta Kalet w Ustroniu. Po wszystkich występach i atrakcjach przygotowanych przez gospodarzy mimo brzydkiej pogody razem w innymi uczestnikami imprezy dziewczyny wjechały na szczyt Czantorii.

Czytaj więcej...

Mażoretki INEZ na XV Mistrzostwach Polski Mażoretek w Opolu

mazoretki opole 2013 3Dnia 12 maja bieżącego roku mażoretki INEZ wzięły udział w XV Mistrzostwach Polski Mażoretek w Opolu. Konkurs ten odbywał się w Amfiteatrze Opolskim. Dziewczyny wzięły udział w kategorii mini formacja seniorki z pomponami oraz przedstawiły 2 choreografie w kategorii duo seniorki z pomponami i 1 choreografię w kategorii trio seniorki z pomponami. Na Mistrzostwa zjechały się grupy z całej Polski, więc rywalizacja była zawzięta a konkurencja ogromna. Niestety Mażoretki INEZ nie zalazły się na zaszczytnym podium. Mimo wszystko dziewczyny z konkursu wróciły z nowym doświadczeniem.

Czytaj więcej...

Sprawozdanie z działalności mażoretek INEZ - kwiecień 2013

mazoretki kwiecien2013 5Miesiąc kwiecień dla mażoretek „INEZ” był bardzo pracowitym i owocnym miesiącem. Mianowicie, dnia 18.04.2013 r. Angelika Wincewicz wzięła udział w IV Międzyszkolnym Konkursie Tańca „TAŃCZ Z BUDOWLANKĄ” w Tarnowskich Górach. Angelika startowała w kategorii soliści gimnazjum, przedstawiając choreografię z pomponami, zajmując 2 miejsce. Mażoretki „INEZ” 21.04.2013 r. wzięły udział w V Ogólnopolskim Festiwalu Mażoretek „PARADA” w Czerwionce-Leszczynach. Dziewczyny startowały w kategorii mini formacja seniorki z pomponami w składzie: Ewelina Imiołczyk, Zuzanna Ducka, Wiola Imiołczyk, Weronika Kobylarczyk, Angelika Wincewicz, Agata Płonka i Alicja Łazaj.

Czytaj więcej...

Sukces INEZ na V Ogólnopolskim Festiwalu Mażoretek „PARADA”

Inez PARADA 2013 3Dnia 21.04.2013 roku w Czerwionce-Leszczynach odbył się V Ogólnopolski Festiwal Mażoretek „PARADA”, w którym mażoretki INEZ wzięły udział. Konkurs ten miał charakter ogólnopolski, ponieważ dziewczyny przyjechały nie tylko z województwa śląskiego, ale również z opolskiego i małopolskiego. Mażoretki INEZ wzięły udział w konkursie w kategorii mini formacja seniorki z pomponami, w składzie: Ewelina Imiołczyk, Zuzanna Ducka, Wioleta Imiołczyk, Angelika Wincewicz, Weronika Kobylarczyk, Alicja Łazaj oraz Agata Płonka. Mimo dużej konkurencji dziewczyny zajęły 2 miejsce.

Czytaj więcej...

Miesiąc marzec [2013] u Mażoretek INEZ

Miesiąc  marzec   2013 roku mażoretkom „INEZ” upłynął głównie na przygotowaniach do „V Festiwalu Mażoretek Parada” w Czerwionce-Leszczynach. Dziewczyny przygotowują się do układu w kategorii seniorki miniformacja z pomponami. Przygotowywane są również trzy dodatkowe choreografie do konkursu, a mianowicie: dwie choreografie w kategorii duo seniorki z pomponami i jedna choreografia w kategorii trio seniorki z pomponami.

Natomiast młodsza grupa mażoretek „MAŁA  INEZ” ćwiczy pracę z batonem i przygotowuje się do występu z okazji  XV Dni Kalet. „MAŁA  INEZ” jest grupą liczniejszą, a  na zajęciach ćwiczy w granicach 20-30 dziewczynek.

V festiwal Mażoretek PARADA 2013

21 kwietnia 2013 roku dziewczyny z grupy mażoretek INEZ będą reprezentowały barwy miasta Kalety oraz Miejskiego Domu Kultury podczas V Festiwalu Mażoretek PARADA 2013 w Czerwionce Leszczyny. Nasze zawodniczki wezmą udział w konkurencji POM POM. Trzymamy kciuki i życzymy sukcesów!

zobacz wiecej

Historia mażoretek INEZ

28ckcj41Historia zespołu mażoretek "Inez" rozpoczęła się w styczniu 2007 roku. Wówczas odbyło się pierwsze spotkanie w Miejskim Domu Kultury w kaletach, na które przyszło kilkadziesiąt dziewczyn. Początkowo zostały utworzone 3 zespoły jedna młodsza grupa i dwie starsze. Do prowadzenia zajęć została zatrudniona pani mgr Małgorzata Prowda, która oprócz prowadzenia zespołów jest autorka wszystkich choreografii. Dzięki dużemu nakładowi pracy nowo powstałe zespoły mażoretek mogły pokazać swój repertuar w czerwcu na Dniach Kalet 2007.

W roku 2007 dzięki staraniom dyrektora pana mgr Mariana Lisieckiego udało się wyposażyć mażoretki w stroje taneczne oraz pompony i pałeczki marszowe. Rok później udało sie uzyskać wsparcie finansowe z Powiatu Tarnogórskiego na zakup obuwia paradnego i mundurków.

Czytaj więcej...

Podkategorie

Copyright © 2013. Miejski Dom Kultury w Kaletach Rights Reserved.