Strefa kibica w Kaletach

logo mistrzostwaJak już wcześniej informowaliśmy Miejski Dom Kultury w Kaletach od dłuższego już czasu czynił starania w celu pozyskania licencji na transmitowanie wszystkich meczów podczas rozpoczynających sie w przyszłym tygodniu w Rosji, Mistrzostw Świata w piłce nożnej. By zapewnić kibicom naszej miejscowości możliwość wspólnego oglądania meczów Polskiej reprezentacji i nie tylko, wczoraj została podpisana przeze mnie umowa z TVP, dzięki której możemy przygotowywać się do zainsalowania niezbędnych urządzeń.

Lokalizacja strefy kibica usytuowana będzie przy Publicznym Gimnazjum w Kaletach od strony ulicy Gwoździa, gdzie obecnie znajduje się Plac Targowy, w tym samym miejscu gdzie dwa lata temu mogliśmy wspólnie oglądać Mistrzostwa Europy. Strefa będzie ogrodzona i pomieści do 100 osób, tyle ile posiadamy leżaków. Aby zapewnić komfort oglądania podczas nie sprzyjającej aury oraz ze względu na wczesną porę transmisji meczów, a z tym z kolei wiąże się duże nasłonecznienie, zostanie rozłożony namiot o wym. 8x14 m, zainstalowany ekran o wym. 5X4 m, a sygnał będzie nadawany w wysokiej rozdzielczości HD za pośrednictwem projektora multimedialego wraz z nagłosnieniem, które zostało zakupione przez Miasto Kalety w ramach projektu Regionalnego Programu Województwa Śląskiego pod nazwą "Poprawa jakości infrastruktury sportowo-reakracyjnej na cele imprez kulturalno-sportowych" i do tej pory było wykorzystywane do projekcji kina plenerowego. Serdecznie zapraszamy już w czwartek 14 czerwca o godz.17.00 na mecz otwarcia ROSJA-ARABIA SAUDYJSKA.

Marian Lisiecki